Parafia p.w. Zwiastowania NMP w Witkowie Śląskim

Ogłoszenia parafialne

30 lipca 2009

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

17 Niedziela w ciągu roku

26.07.2009 r.

2. Obchodzimy dzisiaj uroczystość św. Anny. Suma odpustowa w kaplicy św. Anny o godz. 12.00.

3. Dzisiaj także, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, modlimy się za kierowców. Po mszy obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów.

4. W tym tygodniu kończą się prace związane z malowaniem naszego kościoła. Bardzo dziękuje panu Wójtowi Andrzejowi Chmielewskiemu za przekazanie z funduszu Gminy 63 tyś. zł. na prace w naszym kościele. Dziękuję także radnym z naszej parafii za podjęte działania, by uzyskać  powyższe środki. W pierwszy rzędzie bardzo dziękuję Panu Tadeuszowi Durołowi i Pani Krystynie Stawiarskiej, a także panu Dariuszowi Malinowskiemu za wsparcie powyższych działań.

5. Bardzo dziękuję Panu Tomaszowi Wojasowi, Panu Waldemarowi Śliwińskiemu i Panom pracującym w naszym kościele za rzetelne wykonanie powierzonych im prac.  Bardzo dziękuję Panu Pawłowi Sosialuk za doradztwo i Panu Andrzejowi Sosialuk za podjęcie funkcji Inspektora Nadzoru. Bardzo dziękuję Panu Stefanowi Dynerowiczowi za uwagi i nadzór z ramienia parafii.

6. Bardzo dziękuje Panu Dyrektorowi Centrum Kultury w Czarnym Borze Panu Igorowi Hoffman. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację V festynu św. Anny.

7. Dziękuję wszystkim, którzy w minionym tygodniu zaangażowali się  w prace na rzecz parafii. Dziękuję Panu Stefanowi Dynerowiczowi za transport kostki brukowej. Dziękuję Panu Arturowi Śpiewakowi za ofiarowanie koksu, a Panu Markowi Rutkowskiemu za transport. Składam serdeczne „Bóg zapłać” Panu Janowi Kałużnemu, Dariuszowi Kała i Henrykowi Malinowskiemu za prace przy instalacji elektrycznej w naszym kościele. Dziękuję Panu Józefowi Lewandowskiemu za ofiarowanie żyrandola do przedsionka w naszej świątyni. Dziękuję także Pani Czesławie Filip i Pani Zofii Charczuk za ofiarowane obrusy.

8. 28 lipca wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Cieszę się, że z naszej parafii dwie osoby wyruszą z pielgrzymką niosąc swoje intencje przed tron Boży za wstawiennictwem Matki Bożej.

9. W najbliższych dniach zamierzam wyjechać na kilkunastodniowy wypoczynek. Podczas mojej nieobecności z wszystkimi nagłymi sprawami proszę zgłaszać się do ks. Władysława Stępniaka –proboszcza w Czarnym Borze (tel. 074 845 01 30 ).

10.Została uruchomiona strona parafialna pod adresem http://parafia.witkow.eu  Bardzo dziękuję Panom Michałowi Przepiórskiemu i Sławomirowi Bączykowi za zrobienie strony i za wszystkie prace przy jej aktualizacji.

11.Miesiąc sierpień to w Polsce miesiąc abstynencji. Zachęcam do zobowiązania się do trzeźwości i do wpisywania swoich postanowień do Księgi Trzeźwości, która jest wyłożona przy ołtarzu Matki Bożej.

12.Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Bardzo proszę Panie z naszej parafii, aby w sobotę o godz. 9.00 zebrały się na generalne sprzątanie naszej świątyni.

17.Dzieciom i młodzieży oraz wyjeżdżającym na urlopy życzę udanego odpoczynku przeżytego w łączności z Panem Bogiem.

Ks. Janusz Ospa

Pozostaw komentarz

Powered by WordPress | Valid XHTML 1.0 | CSS 2.0