OGŁOSZENIA PARAFIALNE IX Niedziela w ciągu roku

6 marca 2011

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  2. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Zapraszam na Msze święte, które będzie sprawowana o godz. 9.00 i 17.00. Przypominam że w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post ścisły, czyli jeden posiłek do syta dwa lekkie w ciągu dnia, obowiązuje między 18 i 60 rokiem życia. Powstrzymywanie się od zabaw obowiązuje we wszystkie piątki w ciągu roku i w czasie całego Wielkiego Postu. Zachęcam do podjęcia postanowień wielkopostnych.
  3. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne – w piątek Droga Krzyżowa  o godz. 16.30, a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00.
  4. W następna niedzielę o godz. 15.00 spotkanie Grupy Synodalnej – serdecznie zapraszam.
  5. W naszej parafii rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 20.03, poprowadzi je Ks. Marek Lach – proboszcz z Pomocne, wykładowca filozofii w WSD w Legnicy.
  6. W dniach 19-20 marca na plebani odbędzie się szkolenie dot. naturalnego planowania rodziny metodą Rotzera. Szkolenie poprowadzi  P. Agnieszka Chrobak, dr nauk przyrodniczych, pracownik Laboratorium Immunologii Rozrodu Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk. Koszt szkolenia to 80 zł od pary a 50 zł od osoby. Kurs   w sobotę  w godzinach od 10.00 do 13.00 i od 15.30 do 17.30. Natomiast w niedzielę od 14.30 do 17.30. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.
  7. Bardzo dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę
  8. Polecam prasę religijną.