Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20.05.2018

20 maja 2018

92697fe55d398df61f28ed50cf1cfd73

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 20.05.2018

1.  Dziś w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość I Komunii Świętej. Dziękuję Rodzicom i dzieciom za piękne przygotowanie     uroczystości i złożony dar ołtarza – komplet nowego wydania lekcjonarzy, pateną głęboką do komunii św. i nowy mszał ołtarzowy! Przez cały tydzień dzieci w komunijnych strojach uczestniczyć będą w nabożeństwach majowych i w sprawowanych w ich intencjach Mszach Świętych. W dzisiejszą niedzielę nabożeństwo majowe wyjątkowo na godz. 17.30 – po nabożeństwie poświęcenie obrazków pierwszokomunijnych.
  2. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek – święto Maryi Matki Kościoła. Zapraszam na Msze Św. na godz. 16.45 i 18.00
  3. Za tydzień, w niedzielę 27 maja tradycyjnie już pielgrzymujemy do Matki Bożej Królowej Sudetów. Wyjście sprzed szkoły o godz. 14.00. Będzie również możliwość dojechania pojazdem dla osób którym pokonanie drogi na pieszo sprawiłoby trudność.
  4. Dziękuję Różom różańcowym za pomoc w zorganizowaniu wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu we środę 15 maja.
  5. We czwartek na godz. 18.45 zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Już za dwa tygodnie
    – 6 czerwca do bierzmowania przystąpi 60 młodych ludzi. Pamiętajmy w modlitwie o młodzieży i wszystkich ich bliskich.
  6. Członków Rady Remontowej zapraszam na spotkanie w piątek 25.06
    na godz. 19.00.
  7. Rektor i alumni WSD w Legnicy zapraszają wszystkich członków Towarzystwa Przyjaciół WSD na festyn w dniu 03.06 do Legnicy. Chętnych proszę o zgłaszanie się w zakrystii.
  8. Zachęcam do włączania się do grup i wspólnot działających
    w naszej Parafii: nie będzie dzisiaj spotkania Odnowy. We środę –
    Matki w modlitwie o godz. 18.00 grupa biblijna o godz. 19.00.
    We czwartek próba scholi o godz. 15.30 i próba chóru o 17.00
  9. Dziękuję za przygotowanie i udekorowanie kościoła, wykoszenie trawy Rodzicom dzieci I Komunijnych. W kolejnym tygodniu proszę o przygotowanie kościoła mieszkańców domów nr 4-8.
  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.