OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.05.2018 – NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

26 maja 2018

Andrej_Rublëv_001

1. Dzisiaj nabożeństwo majowe przy figurze Matki Bożej Królowej Sudetów. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. Wyruszamy spod szkoły o godz. 14.00. Zachęcam do udziału w ostatnich nabożeństwach majowych do środy o godz. 17.30.
  2. Spowiedź święta dla dzieci obchodzących Rocznicę I Komunii Świętej we środę
    od godz. 16.00. Rodziców dzieci Rocznicowych proszę o pomoc w przygotowaniu drogi procesyjnej wokół kościoła – usunięcie chwastów.
  3. Kandydatki do bierzmowania zapraszam na egzamin w poniedziałek na godz. 18.45, kandydatów na wtorek również o 18.45. Próba liturgiczna wraz ze świadkami w sobotę o godz. 18.45
  4. W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Msze w tym dniu będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00 i po zakończeniu procesji około 12.30. Podczas
    Mszy o godz. 10.00 grupa dzieci z naszej parafii będzie obchodzić Rocznicę I Komunii świętej. Po Eucharystii  z modlitwą udamy się do czterech ołtarzy: I – przy szkole, II – koło pana Zająca, III koło pani Igras (nr 120) i IV – koło państwa Kramarczyków (nr 102) Próba sypania kwiatków w poniedziałek o godz. 16.00. Proszę także o udekorowanie okien na trasie naszej procesji. Panów strażaków proszę o zabezpieczenie trasy, którą będziemy szli, prowadzenie księdza i niesienie baldachimu.
  5. Od czwartku trwać będzie Oktawa Bożego Ciała. Zapraszam do licznego udziału
    w Mszach św.. Nabożeństwa czerwcowe będą po wieczornej Eucharystii. W czwartek na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków.
  6. W piątek I piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 8.30, okazja do spowiedzi św. od 17.30
  7. W tym dniu z racji przypadającej Oktawy Bożego Ciała udzielam wszystkim mieszkańcom Parafii oraz naszym gościom dyspensy od postu piątkowego – obowiązuje ona na terenie Parafii.
  8. Za tydzień Niedziela Opatrzności Bożej – ofiarami złożonymi do puszek wspierać będziemy budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  9. Zapraszam na: spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym, które jest w niedzielę o godz. 18.00, spotkanie modlitewne wspólnoty Matki w Modlitwie w środę o godz. 18.00,
    Grupy Biblijnej w środę o godz. 19.00
  10. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.
  11. Dziękuję paniom z I Róży ŻR za ofiarowanie i posadzenie kwiatków przed wejściem do kościoła.
  12. Polecam prasę religijną – dziś również bezpłatne czasopismo „Dobre Nowiny”.