Parafia p.w. Zwiastowania NMP w Witkowie Śląskim

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.06.2018 IX NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

9 czerwca 2018

1102014634_univ_lsr_lg

 1.  Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w piękne przygotowanie i przeżywanie uroczystości Bożego Ciała. Rodzicom dzieci z Rocznicy I Komunii Świętej za piękne przygotowanie kościoła i terenu wokół świątyni oraz za ofiarowany dla naszego kościoła dar ołtarza – ornat z symbolem Eucharystycznym. Panom Strażakom za posługę w czasie procesji i czuwanie nad bezpieczeństwem. Panu Organiście i Służbie Liturgicznej za oprawę liturgiczną. Młodzieży z ERM, Żywemu Różańcowi  i grupom modlitewnym za udział w procesji. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali ołtarze i udekorowali swoje domy. Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. Przez wszystkie te dni Msza będzie sprawowana o godz. 18.00. Po Mszy świętej procesja wokół naszego kościoła. Zapraszam do liczniejszego udziału w Eucharystii. Proszę dzieci o sypanie kwiatków, a młodzież o niesienie chorągwi.
 2. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez cały tydzień po będą się one odbywały po Mszy świętej. Dzisiaj procesja eucharystyczna ze śpiewem litanii po sumie.
 3. We środę młodzież naszej Parafii przyjmie z rąk J.E. ks. Bpa Stefana Cichego sakrament bierzmowania. Zapraszam na uroczystą Mszę Św. na godz. 18.00. Dzisiaj o godz. 17.00 próba asysty do uroczystości bierzmowania – proszę o przybycie wszystkich ministrantów – również bierzmowanych. Spowiedź św. dla kandydatów, świadków i rodzin bierzmowanych we wtorek
  o godz. 19.00
 4. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas wieczornej eucharystii będziemy składać Bogu dziękczynienie za Jego Nieskończoną Miłość. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas w tym dniu post piątkowy.
 5. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.
 6. Polecam prasę katolicką. Od dzisiaj tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela będą wykładane na stoliku przy wyjściu. Należność – 5 zł proszę wrzucać do przezroczystej skarbony na stoliku.
  Obok czasopism znajdziemy dzisiaj książeczkę Ewangelia 2018 – z tekstami i rozważaniami Ewangelii na cały rok. Można ją wziąć bezpłatnie i wykorzystywać do poznawania Słowa Bożego w tym roku.
 7. 11 i 12 czerwca w Wałbrzychu gościł będzie znany charyzmatyk – ks. John Bashobora. Istnieje możliwość wspólnego wyjazdu na rekolekcyjne spotkania przez niego prowadzone – proszę o zgłaszanie się w zakrystii.
 8. W tym tygodniu nie będzie spotkań grup Odnowy, Matek w Modlitwie i Grupy biblijnej. Próby scholi i chóru w zwykłych terminach.
 9. Dzisiaj bierzemy udział w ogólnopolskiej zbiórce pieniędzy na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Pieniądze można składać do puszki przy wyjściu z kościoła.

Pozostaw komentarz

Powered by WordPress | Valid XHTML 1.0 | CSS 2.0